in

Trump podepisuje výkonný příkaz, který urychlí znečišťování oceánu

Prezident Donald Trump vydal ve čtvrtek výkonný příkaz, před kterým varovali environmentalisté, aby urychlil využívání oceánů uvolněním předpisů a zjednodušením výstavby průmyslových zařízení pro akvakulturu na moři, kterým kritici říkají „plovoucí továrny“, které znečišťují a předávají nemoci do veřejných vod a moří.

Organizace The Don’t Cage Our Ocean Coalition, která byla vytvořena s cílem zabránit průmyslovému chovu ryb v oceánech, uvedla ve svém prohlášení, že Trumpova výkonná vyhláška o podpoře americké konkurenceschopnosti a hospodářského růstu v mořských plodinách „pověřuje federální agentury, aby vytvořily program pro rychlé povolení průmyslové pobřežní akvakultury, zařízení, která využívají obří plovoucí klece k pěstování ryb, což umožňuje, aby toxické znečištění proudilo do otevřených vod. ““

Rosanna Marie Neil, politická rada pro Severoatlantickou námořní alianci, člen koalice, uvedla, že Trump White House „podporuje firemní převzetí našich oceánů, zatímco doufají, že nevěnujeme pozornost“.

Advokátka pro životní prostředí Marianne Cufone rovněž obvinila Trumpa z využívání pandemie Covid-19, aby „prosadil nebezpečné zkratky k regulačním procesům, zatímco běžní lidé se snaží zůstat zdraví, platit nájemné a dát si jídlo na stůl“.

„Federální vláda by měla během této zdravotní krize posílit místní potravinovou bezpečnost,“ řekl Cufone, „spíše než dovolit korporacím znečišťovat ekosystémy, na nichž jsme závislí.“

What do you think?

Written by tokenmagazin

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Pandemie Coronavirus souvisí s likvidací volně žijících živočichů

Jak přesně vypadá halving Bitcoinu v kódu? | Kurzy.cz