in

Telegram nutí americké investory, aby si vybrali 72% refundaci a ukončili projekt Gram Token

Telegram nyní nutí americké investory, aby okamžitě ukončili svůj projekt TON blockchain přijetím 72% náhrady za jejich původní investici.

Neočekávaná platforma pro zasílání zpráv také vylučuje americké investory z možnosti půjčky, která slíbila 110% vrácení peněz buď v gramu žetonu, nebo v jakékoli jiné kryptoměně.

Podle dopisu zaslaného investorům 4. května Telegram uvedl, že američtí investoři nebudou moci v projektu zůstat dalších 12 měsíců. Toto rozhodnutí bylo vyžadováno regulačními výzvami v USA.

Telegram nyní očekává spuštění svého žetonu Gram příští duben poté, co tak v minulosti dvakrát neučinil. Poslední selhání přišlo před týdnem.

“Bohužel, vzhledem k vašemu postavení investora ze Spojených států a na základě pozdějších rozhovorů s příslušnými úřady a našimi právníky jsme se těžko rozhodli nevyužít tuto možnost s vámi kvůli nejistému regulačnímu postoji ve Spojených státech,” uvedla společnost.

Minulý týden Telegram předložil dvě možnosti, jak vrátit všem investorům, kteří v roce 2018 nasměrovali do Telegram Open Network (TON) 1,7 miliardy dolarů: buď obdrží 72% své investice okamžitě, nebo si půjčí telegram na rok, a poté je vyplatí v hotovosti, gramu nebo jiným crypto, s dalším 10% bonusem.

Nový dopis však údajně stáhl také z možnosti krypto, což znamená, že vrácení půjčky bude v hotovosti nebo něco jiného než digitální měna. To je v rozporu s nabídkou z minulého týdne.

“Rozhodli jsme se nevyužít alternativu zahrnující gramy nebo jinou kryptoměnu kvůli nejistému příjmu od příslušných regulátorů,” řekl Telegram investorům.

Společnost čelí vážným právním výzvám. Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) požaduje, aby se projekt Gram zastavil kvůli údajné nezákonné činnosti vývojového týmu Telegramu.

What do you think?

Written by tokenmagazin

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Německá platforma bezpečnostních tokenů pro vývoj řešení péče o zákazníka

V srpnu příštího roku bude bitcoin na vrcholu 115 000 dolarů, říká generální ředitel společnosti Pantera Capital