in

Rychlý restart v Česku nepřijde. Oživení mají v rukou Němci i spotřebitelé

Česká národní banka čeká propad české ekonomiky o 8 procent. Na předkrizovou úroveň se nedostane ani v příštím roce. Restart bude záviset i na tom, jak rychle lidé začnou utrácet. Napoví příští měsíce, kdy se víc lidí bude hlásit na úřady práce.

První šoky kvůli epidemii koronaviru má česká ekonomika za sebou. Počítají se ztráty a rýsují scénáře, jak rychle se firmy i domácnosti oklepou. A také jak velké šrámy epidemie v hospodářství zanechá a zda je bude možné vůbec vyléčit.

Česká národní banka ve čtvrtek zveřejnila prognózu, která počítá s letošním poklesem ekonomiky o osm procent. Předpověď však obstupuje značná nejistota, konečný výsledek může být ještě horší. Rychlé oživení se naopak čekat nedá. „Ani přes postupné obnovení růstu nedosáhne ekonomická aktivita do konce příštího roku úrovně před pandemií,“ říká guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Podle prognózy centrální banky by po letošním prudkém poklesu měla ekonomika příští rok stoupnout o čtyři procenta. Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/analyza-ceska-ekonomika-skoda-auto.A200508_171207_ekonomika_fih

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Posted by tokenmagazin

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Do padesáti let bude čelit nesnesitelnému horku nejméně miliarda

BitMEX CEO očekává, že do bitcoinů investuje více velkých investorů