in

Ekonomika a ekologie musí jít ruku v ruce

Jsme ve století nepředvídatelného – s výjimkou jednoho. Katastrofy. Ekonomika a ekologie jdou ruku v ruce.

Lidé čelí datům denně, když čelí koronaviru a snaží se pochopit rozsah katastrofy. Většina údajů odhaluje rostoucí nerovnováhu v našich zdrojích během posledních několika desetiletí výjimečného růstu ekonomiky. Velká ekonomika přichází s vážnými důsledky, které podle údajů o lidském zdraví a životním prostředí způsobují, že jsme nemocní připraveni zvládat katastrofy, a přibližuje nás k útesu.

Krize jsou okamžiky pravdy. Najednou jsme brutálně konfrontováni s novou realitou. Nevidíme virus. Ale až symptomy začnou, teprve potom víme, že je tam, protože test nemůže ukázat pozitivní dříve.

Přestože se COVID-19 šíří po celém světě, musí se s ním zacházet místně jako s mnoha dalšími katastrofami způsobenými únikem chemických produktů, suchem, požárem a záplavami.

Odvětví dopravy, největší producent skleníkových plynů, v roce 2018 emitovalo 1,8 miliardy metrických tun CO2. S rozhodnutím přepravní skříňky vrátit stávající požadavky na účinnost najetých kilometrů do roku 2040 se přidá dalších 1,5 miliardy metrických tun CO2

Energetický sektor, druhý největší zdroj emisí, byl osvobozen od požadavku na snížení emisí uhlíku, na rozdíl od toho, co dělá asi 21 států a zbytek světa.

– Kromě toho je zrušena povinnost ropného a plynárenského průmyslu omezit své vysoce destruktivní emise metanu, které zachytí přibližně 80krát více tepla než oxid uhličitý během 20 let. Kromě toho průmysl stále dostává federální financování, zatímco čistá energie je penalizována.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Written by tokenmagazin

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Skandál z Tanzanie. Pozitivní testy na koronavirus vyšly u papáje

Pandemie Coronavirus souvisí s likvidací volně žijících živočichů