Jsme ve století nepředvídatelného – s výjimkou jednoho. Katastrofy. Ekonomika a ekologie jdou ruku v ruce.

Lidé čelí datům denně, když čelí koronaviru a snaží se pochopit rozsah katastrofy. Většina údajů odhaluje rostoucí nerovnováhu v našich zdrojích během posledních několika desetiletí výjimečného růstu ekonomiky. Velká ekonomika přichází s vážnými důsledky, které podle údajů o lidském zdraví a životním prostředí způsobují, že jsme nemocní připraveni zvládat katastrofy, a přibližuje nás k útesu.

Krize jsou okamžiky pravdy. Najednou jsme brutálně konfrontováni s novou realitou. Nevidíme virus. Ale až symptomy začnou, teprve potom víme, že je tam, protože test nemůže ukázat pozitivní dříve.

Přestože se COVID-19 šíří po celém světě, musí se s ním zacházet místně jako s mnoha dalšími katastrofami způsobenými únikem chemických produktů, suchem, požárem a záplavami.

Odvětví dopravy, největší producent skleníkových plynů, v roce 2018 emitovalo 1,8 miliardy metrických tun CO2. S rozhodnutím přepravní skříňky vrátit stávající požadavky na účinnost najetých kilometrů do roku 2040 se přidá dalších 1,5 miliardy metrických tun CO2

Energetický sektor, druhý největší zdroj emisí, byl osvobozen od požadavku na snížení emisí uhlíku, na rozdíl od toho, co dělá asi 21 států a zbytek světa.

– Kromě toho je zrušena povinnost ropného a plynárenského průmyslu omezit své vysoce destruktivní emise metanu, které zachytí přibližně 80krát více tepla než oxid uhličitý během 20 let. Kromě toho průmysl stále dostává federální financování, zatímco čistá energie je penalizována.

Leave your vote

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

More

Comments

0 comments

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.