in

Další geniální tah – Putin vytvořil nejlépe krytou měnu zlatem!

USA mají dvě nepopiratelná prvenství. Za prvé jsou státem s největším HDP na světě, které přesahuje 22% celosvětové ekonomiky. Za druhé jsou státem s největším reálným dluhem na světě, který přesahuje 100% HDP této země!

Rusko má oproti USA cca 8x menší HDP, který činí okolo 2,1 bilionu dolarů. Dluh Ruska však dnes nepřesahuje 12 % hrubého domácího produktu této země, takže je mnohem menší a snáze, vlastně kdykoli splatitelný, aniž by se kvůli tomu musela zcela zhroutit ruská ekonomika, což by se zákonitě stalo, kdyby takový krok byly nuceny udělat USA. Podíl ruského dluhu na HDP, je mezi nejnižšími na světě. Nedávno Rusko splatilo dluh Bosně Hercegovině v částce 125,2 milionu $.

Dluh byl vyrovnán podle dohody mezi vládami Ruské federace a Radou ministrů Bosny a Hercegoviny.Ruský prezident Vladimir Putin provedl konečnou splátku za dluhy všech bývalých sovětských republik světovým centrálním bankám – čímž se Rusko stalo jedinou zemí, která se osvobodila z tyranského sevření Západního bankovního systému.Není bez zajímavosti, že Rusko v uplynulém desetiletí prominulo rozvojovým zemím dluh v objemu více než 100 miliard $.Podle zpravodajské agentury TASS má však Rusko stále nesplacený dluh ve výši 594,3 milionu dolarů Korejské republice.

Dluh by měl být splacen do roku 2025. Pokud se tak stane zůstane Rusko opravdu zemí bez jediného dluhu.Narůstající problém státního dluhu USA nutí Moskvu pojistit se před dluhovou krizí, která hrozí propadem ratingů po celém světě, včetně Ruské federace. Spásu našel prezident Putin v masivních nákupech zlata. V objemu zlatých rezerv, které dnes tvoří cca 17 procent všech ruských rezerv, patří Rusku v současné době šesté místo na světě. K dosažení tohoto ukazatele mířil prezident Putin svými aktivitami celých uplynulých deset let. Podobně jedná Čína a Indie.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Posted by tokenmagazin

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Americký senát navrhuje hlasování přes blockchain během blokování koronavirem

Skandál z Tanzanie. Pozitivní testy na koronavirus vyšly u papáje